Naše aktivity

Jesenný koláčik

V našej škôlke si deti pravidelne so svojimi učiteľkami pečú výborné koláčiky. Už sú také šikovné, že vedia koľko cukru, múky ale aj vajíčokk budú potrebovať. 16.11.2021 sme sa rozhodli využiť chutné sladké slivky z jesennej záhrady. Deti si obliekli zásterky, umyli si rúčky a pomáhali svojim učiteľkám miešať cesto a ozdobiť ich chutnými slivkami. Tety kuchárky zobrali pekáčiky s cestom, dali ich do konvektomatu a onedlho všetci ochutnali výbornú pochúťku. Takúto dobrotu si určite upečieme aj nabudúce. Povedali deti, keď si pochutnali.
 
 

Deň materských škôl

Všetky škôlky majú svoj sviatok 04.11. Deň materských škôl je príležitosť pripraviť pre deti aktivity, ktoré im urobia radosť. Tohto roku sme sa rozhodli využiť krásne tekvičky, ktoré dozreli do krásy. Deti doniesli veľké, i malé, žlté, zelené aj oranžové. Spolu so svojimi učiteľkami z nich vytvorili veselé postavičky a zvieratká. Na záver ich predstavili aj iným deťom a svojim rodičom. Všetci ich obdivovali a pochválili deti, ské sú šikovné.
 

Darček starým rodičom

Všetci vieme, že október je mesiac úcty k starším. Deti milujú svojich starých rodičov, ktorí sa im venujú, odovzdávajú im svoje skúsenosti a veľkú lásku.
Za to všetko, si na nich deti spomenuli pri výrobe darčekov pre starých rodičov. Pani učiteľky im pripravili pomôcky a deti šikovne tvorili. Starí rodičia mali z týchto milých darčekov veľkú radosť a snahu svojich vnúčatiek odmenili vrúcnym objatím.
 

Športové dopoludnie

Október je prekrásny jesenný mesiac, keď sa nádherne sfarbí lístie na stromoch a ešte nám svieti teplé slniečko. Deti sa veľmi tešili na výlet a športové hry do prírody. 07.10.2021 si zobrali z domu ruksaky s občerstvením, reflexné vesty, lopty, kužele, aj iné športové vybavenie a vybrali sa športovať do prírody. Pani učiteľky im pripravili rôzne súťaže, deti sa snažili a povzbudzovali sa v súťažiach. Za odmenu si zjedli občerstvenie z ruksačikov a vrátili sa do škôlky. Keď prišli rodičia, deti ich čakali s novými zážitkami z výletu.
 

Biela pastelka

Deti z našej škôlky sa spolu so svojimi učiteľkami, každý rok zapájajú do krásnej aktivity spolu s Úniou slabozrakých a nevidiacich: "Biela pastelka".
Naše deti vedia, že s  nami žijú ľudia, ktorí majú choré očká a treba im pomáhať. Na dopravnej sa učia, že aj na prechode pomáhame ľuďom s bielou paličkou a autá im musia dať prednosť. 24.09.2021 je deň Bielej pastelky, keď môžeme prispieť na pomoc týmto ľuďom, deti to vedeli vysvetiť aj svojim rodičom a ľuďom na ulici, ktorí takisto prispeli na dobrú a užitočnú zbierku.
 

Školský rok 2020/2021

 

Deň otcov

Oteckovia našich detí sú veľmi starostliví a zodpovedne sa starajú o svoje deti. Nosia deti do škôlky, vyberajú ich, venujú sa im, učia ich bicyklovať, plávať a veľa z nich vie variť výborné dobroty. Tiež si zaslúžia ako aj mamičky, osláviť Medzinárodný deň otcov, ktorý je tretiu júnovú nedeľu. Deti veľmi ľúbia svojich oteckov a preto im vyrobili milé darčeky, naučili sa básničky a pesničky, ktoré im doma zaspievali.
 

"Kráľovstvo varešiek"

Na náš školský dvor prišlo 21.06.2021 divadlo - Babadlo. Deti sa už nevedeli dočkať od rána. Ak mamka má doma staré varešky, netreba ich vyhadzovať. Dievčatko z nich urobilo veselé postavičky z rozprávok a pekne sa s nimi zahralo. Aj naše deti vedia, čo je to recyklovanie. Ako zo starých nepotrebných vecí, vieme urobiť veci nové a užitočné. Odpovedali tete z Babadla na všetky otázky o recyklovaní. Na záver silno zatlieskali a tešia sa na nové rozprávky.
 

Historická Hlavná ulica

Každý rok chodia naši budúci školáci do historickej časti mesta, pozrieť sa na naše vzácne kultúrne pamiatky. 18.06.2021 sa deti s p. učiteľkami vybrali do mesta. Mamičky im nabalili ruksaky, obliekli si reflexné vesty a vybrali sa na výlet. Naše mesto Košice je veľmi krásne a na pamiatky sa chodí pozerať aj veľa turistov. P. učiteľky im ukázali Urbanovu vežu, Dóm sv. Alžbety, kaplnku sv. Michala, štátne divadlo. Pri spievajúcej fontáne sa osviežili, posedeli v krásnom parku a čakalo ich prekvapenie. P. učiteľky s nimi išli ochutnať výbornú zmrzlinu do Aidy. Deň bol horúci, ale krásny. Deti mladším kamarátom v škôlke vyrozprávali svoje bohaté zážitky.
 

Rozlúčka s prípravkármi

Každý rok sa deti a tety zo škôlky lúčia s našimi budúcimi prváčikmi. Na rozlúčku sa dlho pripravovali so svojimi učiteľkami Irenkou, Paulínkou, Gabikou a Erikou. Mladšie deti im pripravovali darčeky na rozlúčku. 17.06.2021 nastal ten slávnostný čas. Vonku na školskom dvore sme sa všetci stretli, prišli aj tety kuchárky a tety upratovačky. Na pódium pripravené na terase vyšli naši malí umelci. Zahrali nám príbehy o stratených školských taškách a stratenom bocianovi. Pekne nám zaspievali, zarecitovali a veru aj zatancovali veselé tančeky. Za odmenu dostali od škôlky darčeky a od tiet z kuchyne parádnu tortu. Deti sa zavďačili všetkým tetám, ktoré sa o nich celé roky starali, peknými kytičkami. Pri rozlúčke niektorým veru aj vypadla slzička, ale sa aj veľmi tešíme, že z našich detí budú múdri školáci.
 

 Botanická záhrada

Deti z 5. a 6. triedy sa vybrali 10.06.2021 na návštevu botanickej záhrady. Chodíme tam každý rok, lebo v botanickej záhrade je stále iné prekvapenie. Rastú tam stromy, kríky a prečudesné kvety. Bolo tam horúco a vlhko, lebo také počasie je aj v krajinách odkiaľ tieto rastliny pochádzajú. Deti na vlastné oči videli stromy, na ktorých rastú banány, citróny ale aj mandarínky. tety z botanickej záhrady im ukázali aj sliepočky, kohútika a zajačiky.
Deťom sa návšteva veľmi páčila a v škôlke sa o nej veľmi dlho rozprávali.
 

Motýlia záhrada

Jedného dňa prišiel do škôlky balík, keď sme ho otvorili...jáj to bolo prekvapenie. Boli v ňom malé húseničky. Deti v triede naživo sledovali, ako sa húseničky zakuklili a ako potom kukla pukla.
Jedno krídielko, druhé krídielko a zrazu boli na svete nádherné motýliky.
09.06.2021 ich deti spolu s pani učiteľkami vypustili na školskom dvore, aby si motýliky našli svoj kvietok.
 

Farebný deň detí

Aký máme sviatok 01.06.? Správne je medzinárodný deň detí. Deťom sme chceli urobiť radosť a tak sme vymysleli karneval v lete. Rozprávkové bytosti vybehli na školský dvor, aby privítali uja Stana z Jarovnice, ktorý im poukazoval starodávne hudobné nástroje. Deti si aj zaspievali, aj sa zahrali na ovečky a vĺčka. Bolo to také veselé, že sa na nás prišli pozrieť aj cudzie tety a ujovia spoza plota.
Tety kuchárky deťom upiekli šišky s džemom, dostali aj džúsik v krabičke a veselý karneval pokračoval až kým pre nich neprišli mamky a ockovia.
 

Aby sme mali pekný školský dvor

Na našom školskom dvore máme veľa vecí na hranie. Máme domčeky, preliezky a veľa dopravných prostriedkov. Na jeseň a v zime nám na nich padal dážď, sneh a farba sa trošku stratila. Pani učiteľky keď to uvideli povedali: "Vymaľujeme našim ďeťom hračky nanovo". Vzali farby červenú, modrú, zelenú, žltú a zrazu nám lietadielka, hasičské auto, policajné auto, sanitka i vláčik zažiarili krásne akoby boli nové.
Deti sa z toho veľmi tešili a na dvore sa hrajú ešte rašej.
 

 Deň mlieka

Ak chceme mať zdravé zúbky a zdravé kosti musíme piť mlieko, jesť jogurty a tvaroh. Vedia to aj naše deti, ktoré sa naučili, že mliečko máme nielen od kravičky ale aj od kozičky. Mlieko dávajú tety kuchárky aj do polievky, omáčky aj do zemiačikov. A preto, že je mlieko veľmi zdravé má aj svoj "Svetový deň mlieka" - 18.05.. Ten sme oslávili sladkým mliečkom v krabičke a vymaľovaním peknej omaľovanky o mliečnych výrobkoch.
 

Deň matiek

Mamka moja, mamka zlatá, kto ti tvoju prácu zráta...
Poslednú májovú nedeľu si všetky mamičky zaslúžia od svojich detí veľké poďakovanie. Naše deti so svojimi učiteľkami sa naučili veľa básní a piesní pre mamičku. Aby si mamičky tento deň zapamätali, deti im vyrobili vlastnoručne urobené darčeky. Kvietky, srdiečka a milé pozdravy rozžiarili mamičkám tváre a mali z nich velikánsku radosť.
 

Deň Zeme

Naša krásna modrá planéta má tiež svoj sviatok. Je to 22. apríl, kedy aj naša škôlka sa zapája do aktivít, ktoré majú za úlohu ochrániť našu planétu. Deti so svojimi učiteľkami sa rozprávali o ochrane životného prostredia, o triedení odpadu, recyklácii o ochrane čistoty vody a vzduchu. Deti sadili rastlinky, triedili papier, plasty, sklo a iné. 
Deti veľmi dobre vedia, že čím budeme ohľaduplnejší voči našej krásnej planéte, tým viac budeme zdraví a bude sa nám na nej dobre žiť. 
 

Múdre hranie

Naša škola sa zapojila do rozvojového projektu MŠVVaŠ SR "Múdre hranie". Podali sme si žiadosť o poskytnutie finančných prostriedkov, kde pri vyhodnotení RP pre materské školy spomedzi 2221 žiadostí bolo vybraných 706 škôl. Veľmi sa tešíme, že naša škola bola medzi nimi a bude nám poskytnuté 1 000,-€ na podporu zlepšenia vybavenia materskej školy v oblasti detských kníh a didaktických pomôcok.
 

"Čarovná krajina rozprávok"

Kde bolo, tam bolo... kto by nepoznal začiatok rozprávky, pri ktorom nedočkavo deti čakajú, aký príbeh sa skrýva v rozprávaní pani učiteľky.
14.12.2020 sme potešili deti, že si tie svoje známe a obľúbené rozprávky zahrajú. Všetky deti sa veľmi potešili. Pani učiteĺky im doniesli prekrásne kostýmy zo známych rozprávok. A zrazu ožila Červená Čiapočka, Dedko a jeho veľká repa, Šípková Ruženka a veĺa iných rozprávkových bytostí. Deti ukázali, že si výborne pamätajú texty, vedia vystihnúť charakter postavy, aj vyjadriť emócie.
Bolo to pekné dopoludnie, kde deti zase ukázali, aké sú múdre a šikovné, a naše pani učiteľky s akou láskou sa im venujú.
 

"Prišiel ku nám Mikuláš"

Hádajte, či naše deti boli dobré, či poslúchali a či si vyčistili čižmičky? Samozrejme,že áno. 7.12.2020 sa rozsvietili stromčeky v triedach, pod nimi krásne darčeky, zazneli sviatočné koledy a deti od prekvapenia ani nedýchali. Najskor sa išli fotiť, aby mali spomienku na dnešný deň. Čakala ich prekrásne vyzdobená miestnosť a tam sa so svojimi kamarátmi a učiteĺkami odfotili. Keď sa vrátili do triedy, mohli si rozbaliť nové hračky. Zrazu sa otvorili dvere a...predsa len prišiel! Dlho očakávaný Mikuláš. Deti boli veľmi šťastné, Mikulášovi zaspievali a zarecitovali o zime všetko čo sa naučili v škôlke. Mikuláš ich pochválil a keď odchádzali domov odniesli si veľký balíček sladkostí aj iných prekvapení.
Už teraz sa všetci tešíme na stretnutie s Mikulášom o rok.
 

"Slimčik sa lúči s jeseňou"

Príroda žiari všetkými farbami a my sme sa rozhodli, že využijeme krásu jesene.Pani učiteĺky nazbierali prírodné dary,deti im pomohli a v triedach začali vyrábať krásne spoločné práce.Pod rukami im zo šišiek,žaluďov,machu,gaštanov,jarabiny vyrástli čarovné predmety.
Objavila sa pani Jeseň so Slimáčikmi,obrázky z listov,rôzne zvieratká.Deti dokázali,že vedia využiť veĺa z prírody poznajú ju a sú aj šikovné.
Rozlúčka s pani Jeseňou nám priniesla do škôlky veĺa radosti a o rok sa s ňou zase stretneme.
 

"Slimáčik kuchárik"

Keď je vonku sychravo, vymýšľame s deťmi ako si spríjemniť deň. "A čo keby sme si upiekli koláčik?" - povedali pani učiteľky. Deti sa veľmi potešili. Kúpili sme múku, cukor, vajíčka a hlavne ovocie do bublaninky. Deti si zaviazali kuchárske zásterky a čapice, do misky spolu s pani učiteľkou pridávali suroviny na koláčik. Ozdobili sme jahôdkami a marhuľkami a tety kuchárky nám koláčik upiekli. To bolo radosti, keď sa vrátil pekáčik s upečeným koláčikom. Všetkým veľmi chutilo, bublaninka rýchle zmizla v detských bruškách. Deťom sme sľúbili, že onedlho si upečieme iný koláčik. Už teraz sa všetci tešíme.
 

Október - mesiac úcty k starším

Naše staré mamy a otcovia sú pre deti veľmi dôležití. Ľúbia svoje vnúčatká, venujú im svoj voľný čas, berú ich na výlety a dávajú im svoju veľkú lásku. Z veľkej vďaky im deti vyrobili darčeky s pomocou svojich učiteliek. Kvietky a srdiečka ožili veľkou láskou a priniesli radosť starým rodičom našich detí.
 
 

Vitamínové prekvapenie

Naše deti vedia veľmi dobre, že ak chcú byť zdravé, musia jesť veľa ovocia a zeleniny. 15. októbra im pani učiteľky pripravili prekvapenie - šalátik z ovocia. Deti ochutnali jablká, hrušky, banány, hrozno, pomaranče, oriešky a iné ovocné dobroty. Deti sa veľmi tešili, ochutnávali s veľkou chuťou. Pani učiteľky im sľúbili, že nabudúce ochutnajú aj šalátik zo zeleniny.
 
 

Školský rok 2019/2020

 

 

 Policajná "razia" v škôlke

Od malička sa učíme, aké dôležité je pomáhať a chrániť slabších. Tieto pojmy napĺňa hlavne polícia. Tá chce byť nápomocná všetkým a preto si vybrala cestu ku tým najmenším. Vyhlásili súťaž s témou, ktorá súvisí s ich činnosťou. Súťaž vyhrala Ninka z našej škôlky a tak nás 07.07.2020 navštívili policajti priamo v škôlke. Deťom sa od úžasu rozsvietili očká, ujovia a tety z polície im ukázali putá, vyskúšali si rôzne pomôcky, ktoré využívajú policajti pri svojej práci. Veľkú radosť mali všetci z príchodu policajných psíkov. Jopo bol už múdry, vycvičený vlčiak, ktorý ukázal, ako vie poslúchať svojho psovoda. Šteniatko Ozy sa ešte len učí, ale aj on onedlho bude veľký pomocník pre políciu. Všetci zablahoželali Ninke k výhre a okrem nej všetky deti dostali od polície darčeky. Tento deň bol úžasný a rodičia si mohli pozrieť ukážku v tv JOJ.

 

Všetko najlepšie...

Deti z našej školy sa stretli 26.06.2020 v rozprávkových kostýmoch, aby sa zabavili a zatancovali pri rezkých pesničkách. Vedeli správne odpovedať na ťažké otázky: o dopravných prostriedkoch, o ročných obdobiach, o prírode, o farbách. Vonku strašila búrka, ale naše smelé deti sa ničoho nebáli. Spievali a tancovali, kým ich nezavolali tety kuchárky na vynikajúcu bublaninu a ovocný džúsik. Bolo to veselé dopoludnie, aké býva na oslave narodenín. Všetci sa už tešíme na pekné leto.

 

 

"Hoki Poki"

Hoki Poki sú naši noví kamaráti. 25.02.2020 prišli ku nám do škôlky s predstavením: "Hľadá sa kamarát". Deťom pomocou pesničiek a tanca ukázali, v čom spočíva pravé kamarátstvo. Kamaráti si nemôžu klamať, ohovárať sa a robiť si zle. Praví kamaráti si pomáhajú a majú sa radi. Aj naše deti majú svojich ozajstných kamarátov, na ktorých sa tešia každý deň.
 

Depistáž budúcich školákov

V záujme zlepšenia prípravy budúcich školákov, MŠ spolupracuje s CPPaP Zuzkin park 10.  17. a 18.02.2020 pani psychologička overovala znalosti detí z 5. a 6. triedy. Pri testovaní školskej zrelosti pani psychologička zisťovala, ktoré deti sú spôsobilé nastúpiť do 1. ročníka ZŠ. Ďalším krokom depistáže je stretnutie zákonných zástupcov detí a pani psychologičky. Cieľom depistáže je súčinnosť MŠ, psychologickej poradne a rodičov, aby deti boli kvalitne pripravené na vstup do ZŠ.
 

Návšteva u pána starostu

Naša škôlka bola pozvaná na vzácnu návštevu. Pán starosta  chcel deti privítať vo svojom úrade a my sme pozvanie radi prijali. 13.02.2020 deti z 5. triedy s p. uč. Gabikou a Katkou zahrali predstavenie "Stratila sa škôlka". Spoločnými silami deti postavili novú škôlku a nový pán sarosta bol milo prekvapený. Za odmenu deti dotali sladkosti, odfotili sa s pánom starostom, ktorý im sľúbil, že sa príde pozrieť do našej škôlky na rozlúčku s prípravkármi.
 

K A R N E V A L 

11.02.2020 sa v našej škôlke stali zázračné udalosti. Všade bola veselá výzdoba, balóny a farební šašovia. Ale to nebolo všetko, do tried nám mamičky a oteckovia posielali rozprávkové postavičky. Víly, princezné, Elsy, bojovníci, letci, policajti, zvieratká - tí všetci sa tešili na dnešný K A R N E V A L. Všade bolo počuť hudbu, spev a radostné vítanie nových kamarátov z rozprávok. Nikde nebolo vidieť ani pani učiteľky. Deti v triede privítali včielky, mačičky, víly, Majster N, líštička či námorník. Pani učiteľka Miška a Svetlanka ofotili všetky deti, ktoré budú mať peknú pamiatku na tento skvelý deň. Takisto nám veľmi chutili fašiangové šišky s výborným jahodovým lekvárom od p. kucháriek.
 

Divadlo "Lišiaci Bingo a Dolár"

Dlho sme sa tešili na figliarov lišiakov Binga a Dolára. 05.02.2020 prišli ku nám do škôlky a spolu s deťmi chceli odcestovať do cudzej krajiny vlakom - do Paríža. Zároveň ich potešili pesničkami a veselým rozprávaním. Všetci sme z nich mali veľkú radosť a tešíme sa na ďalšie stretnutie.
 

Návšteva v ZŠ

Naša škôlka už dlhé roky spolupracuje so ZŠ Považská. Veľa našich detí budú prváci práve na tejto škole. Aby naši budúci prváci videli, aká je ozajstná škola, boli pozvaní na návštevu. 30.01.2020 si deti cestou rozprávali čo im pani učiteľky zo školy ukážu a ktorých bývalých našich škôlkárov uvidia. Pri vstupe ich ohúrila, aká je škola veľká, ale pani učiteľky ich odviedli bezpečne na hodinu matematiky a slovenského jazyka.
 

"Návšteva Kositu"

Všetci vieme, aby bola naša planéta krásna, musíme sa o ňu starať. Ak máme odpad, tak ho treba triediť. Pani učiteľky sa deťom na tému: separácia odpadu venujú a naše deti sa už správajú ekologicky. 27.01.2020 deti z 5. triedy navštívili Kosit, kde sa oboznámili s triedením odpadu, s jeho významom a tete, ktorá ich sprevádzala ukázali, aké sú šikovné a ako sami vedia odpad triediť. Za odmenu si deti zasúťažili a autobusom z Kositu sa vrátili do škôlky.
 

"Rozprávka o Popoluške"

Každý z nás pozná príbeh o zlej macoche a pracovitej, dobrej Popoluške. Deti zo 6.triedy 23.01.2020 pozvali kamarátov zo všetkých tried, aby im zahrali krásne predstavenie. V rozprávke ako to  býva, sa všetko na dobre obrátilo a Popoluška za svoju dobrotu, bola odmenená. Deti sa z divadielka veľmi tešili, pretože budúci školáci hrali ako naozajstní herci.
 

"Zimné radovánky" - aktivita

Aj keď nám sniežik neprikryl našu škôlku, deti si užili zimné radovánky s p. učiteľkou Zuzkou a Ivetkou 22.01.2020. Pani učiteľky si s deťmi ukázali zimné športy, zaspievali a zarecitovali o pani Zime. Nálada bola výborná, deti sa tešili z pekných obrázkov a zo stretnutia so svojimi kamarátmi.
 

"Vianočná Terasa"

Naša škôlka sa nachádza v MČ Západ a preto každoročne spolupracujeme s organizátormi rôznych aktivít pre Terasu.
10.12.2019 pri príležitosti "Vianočnej Terasy" naše deti z 5. a 6. triedy so svojimi učiteľkami reprezentovali našu škôlku pred OC Galéria, s tancom. Ľudia z Terasy im nadšene tlieskali, lebo boli veľmi šikovní. Tančeky zvládli veľmi organizovane, hudba bola chytľavá a tak mali radosť naši škôlkári aj diváci. Teta moderátorka deti pochválila a pripomenula, že naša škôlka je jednou z mála, ktorá sa zapája do verejných vystúpení pre MČ Západ.
 

"Škôlka plná rozprávok"

V našej škôlke sa zmenil svet ozajstný  na rozprávkový. 9.-11.12.2019 prišli mamičky a oteckovia sa pozrieť na svoje šikovné deti, ako sa premenili na rozprávkové postavičky. Deti zahrali známe rozprávky: O repke, Popoluške, Červenej čiapočke, O medovníkovom domčeku a  O stratenej škôlke. Vystúpenia detí boli veľmi krásne, rodičia boli dojatí a ďakovali pani učiteľkám, za trpezlivosť a lásku pri nacvičovaní predstavení. 
 

"Hľadá sa rozprávkovo" - divadelné predstavenie

6.12.2019 sa v našej škôlke deti od rána tešili na príchod Mikuláša. Všetci sme sa stretli v 5. triede a čakali na zázračný zvonček. Deťom sa rozžiarili očká, keď sa začalo divadelné predstavenie: "Hľadá sa rozprávkovo". Teta poštárka hľadala zázračnú krajinu a pri tom jej pomáhala Červená čiapačka, tri prasiatka a malí trpaslíci. Všetci spievali a tancovali. Zrazu sa objavila Snehulienka, ktorá ich odviedla ku zajačikovi, ktorý si už čistil topánočky. Počul v diaľke zvoniť sane Mikuláša. A ten naozaj prišiel aj s anjelikom. Deti od radosti ani nedýchali. Mikuláš ich poprosil, aby mu zaspievali pesničky o zime. Všetky triedy vedeli veľa básničiek a piesní a tak Mikuláša s anjelikom potešili. Za odmenu im dobrý ujo Mikuláš rozdal balíčky plné dobrôt. Tety kuchárky deťom uvarili slávnostný  obed, s koláčikom. Už teraz sa všetci, veľkí aj malí tešíme, že o rok príde ujo Mikuláš zase medzi nás.
 

"Pani jeseň" - aktivita

Pani učiteľky z 2. triedy 14.11.2019 pripravili pre deti krásne dopoludnie. Pomáhali im aj staršie deti zo 6. triedy, ktoré hrali zvieratká. Tak sa deti dozvedeli, čo robia zvieratká a vtáčiky na jeseň, ako si pripravujú zásoby potravy na zimu. Deti sa s orechami zahrali na hudobníkov a naučili sa novú pieseň: "O javorovom lístku", na pesničku si aj všetci zatancovali. Bolo nám spolu dobre a veselo, deti svojou dobrou náladou privolali aj slniečko. Aj na vychádzke si pospevovali novú pesničku.
 

Divadelné predstavenie v škôlke

 "Kačky Rapotačky"

13.11.2019 zavítalo do našej škôlky divadlo: KROKUS. Deti sa veľmi tešili na divadielko, nevedeli sa dočkať, kedy uvidia peknú rozprávku. Kačky Rapotačky previedli deti čarovnou krajinou, v ktorej sa zoznámili so separovaním, zdravou výživou. Koko a Šanón im vysvetlili, že kačky odlietajú do teplých krajín a tam sa naučia pozdraviť v cudzích rečiach. Deti s novými kamarátmi si zatancovali a zaspievali narodeninovú pesničku. Už teraz sa deti tešia na kamarátov s novou rozprávku.
 

"Tvorivé učenie"

04.-11.11.2019 Deti zo 4., 3. a 1. triedy sa s tetou Silviou a svojimi rodičmi oboznámili s drotárstvom. Toto dávne remeslo má aj modernejšie uplatnenie. V dnešnej dobe si deti vyrobili 3D sochu podľa vlastnej fantázie. Svoj umelecký výtvor si mohli zobrať na pamiatku domov.
Staršie deti z 2.,5. a 6. triedy videli, ako sa upletie košík z prútia. Teta Silvia im ukázala postup a veru mali čo robiť aj rodičia. Tak ich zaujala výroba košíkov, že zabudli na okolitý svet. Odmenou im bol krásny, vlastnoručne vyrobený košík. Tvorivé učenie naše deti nielen obohacuje výrobou pekných predmetov, ale spája našu školu s rodičmi aj aktívne.
 

"Deň materských škôl"

04.11.2019 sa na našej škôlke rozveselil celý deň. Deti sa zišli vo vestibule, lebo bol upršaný novembrový deň. Vôbec to nikomu neprekážalo. Zapli sme si reprobedne, pani riaditeľka chytila mikrofón a začala pravá, nefalšovaná veselica. Deti tancovali, spievali a pani učiteľky s nimi. Za odmenu každé dieťa dostalo šarkana, aby si ho mohlo púšťať s mamkou a ockom.  V ten deň bol slávnostný obed s koláčikom. Deň materských škôl bol taký veselý, že si ho zopakujeme a keď vyjde slniečko, vypustíme ku oblohe balóny šťastia.
 

"Dentálna hygiena"

30.10.2019 ku deťom z 5. triedy znova zavítala návšteva z RÚVZ. Dnes sa rozprávali o pekných zúbkoch. Aké je dôležité si zúbky umývať a ako sa vyhýbať nezdravým jedlám. Deti mali dobré vedomosti a vedeli aj pomenovať názvy zúbkov. Takisto vedia, že keď budú školáci, narastú im druhé, ozajstné zúbky o ktoré sa musia dobre starať.
 

"Zdravá výživa"

29.10.2019 deti z 2. triedy privítali tetu z RÚVZ, ktorá im prišla porozprávať o správnom stravovaní. Deti sa aktívne zapájali, pretože veľmi dobre vedia, že ovocie a zelenina sú zdravé a tiež chutné. Tety kuchárky im pripravujú výborné zeleninové šaláty a na olovrant majú často rôzne ovocie. Deti vedeli aj odpovedať, prečo nám veľa sladkostí škodí. Na interaktívnej tabuli im teta ukázala aj neposlušného bacila, ktorého sa zbavíme, ak si budeme často umývať rúčky s mydlom.
 

Spolupráca so ZŠ Považská

28.10.2019 prváčikovia na ZŠ Považská vstúpili do života školy svojou prvou imatrikuláciou. Pozvali aj svojich mladších kamarátov,  prípravkárov z našej MŠ. Deti sa potešili a spolu so svojimi učiteľkami pripravili prváčikom darčeky. V Átrium klube ich žiaci privítali spevom a tancom. Prváčence im porozprávali, ako sa im v škole páči a čo sa nové naučili. Naše deti sa už do školy tešia, ale ešte sa musia naučiť všetko, čo budúci prvák by mal ovládať.
 

"BRICKLANDIA" - výstava lega

25.10.2019 sa naši budúci školáci vybrali do mesta. Cieľom ich vychádzky bolo pozrieť si výstavu lega, akú ešte nevideli. Keď vošli do Bricklandie, od úžasu ani nedýchali. Aj doma majú lego, ale také veľké stavebné diely ešte nevideli. Hrady, kolotoče, cesty, dopravné prostriedky vo vitrínach ich veľmi zaujali. Aby si deti mohli vyskúšať svoje konštruktívne znalosti, bolo im umožnené, aby aj oni si vyskladali pekné a zaujímavé námety z lega. Naspäť cestou do školy si nadšene rozprávali svoje zážitky.
 

"Úcta k starším" - aktivita

Dňa 18.10.2019 pripravili pani učiteľky z I. triedy aktivitu "Úcta k starším" pre všetky naše deti. Deti sa naučili, že pri ceste autobusom by sa mal brať ohľad na starších a chorých ľudí, ktorých by sme mali pustiť sadnúť.  Deťom pani učiteľky ukázali, že starším ľuďom môžeme pomáhať aj inak - pomôcť im s nákupom, prejsť cez cestu. Aby deťom bolo veselšie zaspievali si pesničky o babke a dedkovi. 
 

"Botanická záhrada"

Deti z 5. tredy sa vybrali dňa 17.10.2019 na výlet do botanickej záhrady. Rodičia im pripravili ruksačiky s občerstvením. Cesta im ubiehala rýchlo a veselo, bolo veľmi pekné počasie. Po príchode do botanickej záhrady sa deti nevedeli vynadívať. Toľko krásnych kvetov a stromov nikdy nevideli, pretože v našich parkoch také nerastú. Očká sa im naširoko otvorili, keď zbadali na strome rásť citróny. Deti si doteraz mysleli, že citróny sa len predávajú v obchode. Botanická záhrada je domovom nielen pre stromy a kvety, ale deti videli aj sliepočky a zajačiky. Všetci sa veľmi tešili, že o týchto pekných zážitkoch môžu porozprávať kamarátom v škôlke.
 

"Pečenie koláčika"

V triedach I.,II.,III.,IV. dňa 16.10.2019 deti spoločne s pani učiteľkami piekli koláč s ovocím, ktoré dozrieva na jeseň. Deti získali poznatky a vedomosti odkiaľ máme múku, mlieko, vajíčka a na akom strome rastú slivky. S pani učiteľkou sa pustili do prípravy koláča. Deti boli v tomto veľmi šikovné. Najväčšiu radosť im urobilo ochutnanie dobrého a sladkého koláčika.
 

"Návšteva starých rodičov v škôlke"

V rámci októbra - mesiaca úcty k starším deti z 5. a 6. triedy pripravili pekný program pre svojich starých rodičov, ktorí prišli do našej MŠ dňa 16.10.2019. Starí rodičia mali možnosť spoznať prostredie MŠ, ktorú navštevuje ich milované vnúčatko. Po programe si spoločne upiekli koláč a starí rodičia deťom prečítali rozprávku a zaspievali si. Pre všetkých prítomných to bolo krásne strávené dopoludnie v MŠ.
 

"Prvá pomoc"

Dňa 10.10.2019 prišiel k deťom zo 6. triedy hosť - pani z RÚVZ. Našim predškolákom priblížila význam prvej pomoci. Deti sa dozvedeli, čo treba robiť, keď si niekto zlomí ruku alebo nohu. Niekedy sa stane, že kamarátovi sa pustí krv z nosa a treba mu pomôcť. Deti boli veľmi vnímavé a mali veľa otázok. Čo robiť, keď niekoho uštipne včela, alebo ho bolí bruško. Na aktivite: "Prvá pomoc" sa všeko dozvedeli.
 
 

Exkurzia v Kosite

Dňa 25.09.2019 naše deti zo šiestej triedy navštívili Kosit - Centrum environmentálnej výchovy, ktorého hlavným cieľom je šíriť osvetu v oblasti životného prostredia. Deti získali poznatky v oblasti nakladania s odpadmi, pri ich tvorbe, spôsobe triedenia, predchádzaní ich vzniku a  možnosti spracovania. Pre deti to bola nová skúsenosť, ale aj veľká zábava. Veríme, že aj vďaka exkurzii naše deti prispejú k ochrane životného prostredia. Keďže sa exkurzia deťom zo šiestej triedy páčila, zopakujeme si ju aj v decembri, kedy Kosit navštívia aj deti z piatej triedy. 
 

Biela pastelka

Naša mateská škola sa zapojila aj tento rok do verejnej zbierky s názvom Biela pastelka, ktorá aj vďaka nám zlepší život tých, ktorí sa ocitli v neľahkej situácii. Našim ceľom je deťom priblížiť, že  sú aj medzi nami  ľudia, deti, ktoré sú so zrakovým postihnutím a že aj malá pomoc pre nich znamená veľa... Hlavným dňom verejnej zbierky bol 20.09.2019, ale celý rok treba robiť dobré skutky, niekedy stačí len milý úsmev a pekné slovo.
 

Festival  "Ulica  /ne/má  šancu"

Na festivale Ulica /ne/má šancu, ktorý organizovala mestská časť Západ na námestí pred OC - Galéria sa zúčastnili dňa 13.09.2019 v dopoludňajších hodinách aj naše deti zo šiestej triedy. Pre deti boli pripravené rôzne detské atrakcie, tvorivé dielne, náučné stanovištia. Naše šikovné deti sa zapojili aj do rôznych súťažných úloh. Na záver si spoločne zaspievali s doprovodom hudby v spievajúcom  autobuse /veterán/.
 

Školský rok 2018/2019

 

Naša úroda na školskom dvore

V tomto roku sa tešíme nielen z našich šikovných detí, ale aj z našej úrody. Najviac sa darilo červenej a bielej ríbezli a hneď za nimi aj egrešu. Už len chvíľku počkať kým dozrejú a môžeme ochutnávať.
 

Prehliadka historickej časti mesta

Naši prípravkári sa dňa 13.06.2019 vybrali na prehliadku historickej časti nášho mesta. Na Hlavnej ulici navštívili Dóm svätej Alžbety, zastavili sa pri spievajúcej fontáne, prechádzali okolo Štátneho divadla, Urbanovej veže. Pozreli si fontánu  s horoskopmi a Morový stĺp (Immaculata). Po prehliadke sa deti osviežili zmrzlinou a vrátili sa späť električkou.
 

"My sme malí športovci"

Dňa 12.06.2019 naše deti športovali na školsom dvore v rôznych disciplínach. Hádzali loptičky na terč a do koša, preliezali strachové vrece, behali cez prekážky, chodili s fúrikom no najväčšiu zábavu mali so skákania vo vreci. Za takýto športový výkon si každý zaslúžil medailu.
 

"O medovníkovom domčeku" 

Dňa 11.06.2019 si deti v našej MŠ pozreli divadelné predstavenie "O medovníkovom domčeku". Bolo to veľmi pekné predstavenie do ktorého boli zapájané aj deti, či už to bolo otázkami, pesničkami alebo tancom. Na záver deti dostali od učinkujúcich prekvapenie v podobe sladkých medovníkov a deti ich odmenili veľkým potleskom a úsmevom na tvári.
 

Návšteva  Botanickej záhrady

Naši prípravkári dňa 07.06.2019 navštívili Botanickú záhradu. Pozreli si niekoľko oddelení a to tropickú a subtropickú vegetáciu, oddelenie flóry ... V expozičnom sklenníku mali možnosť pozorovať motýle exotických trópov. Deťom sa návšteva veľmi páčila...
 

"Party Kids"

Dňa 06.06.2019 sme pokračovali v oslavách MDD. Na školskom dvore od rána deti tancovali na rôzne detské, ale i moderné pesničky. Po spoločnej zábave si deti užili výchovný koncert pána Stanislava Gala. Deti sa zoznámili s rôznymi ľudovými tradíciami a hudobnými nástrojmi ako je fujara, píšťala, gajdy.... Spoločne si zaspievali za doprovodu gitary rôzne pesničky, deti sa posilnili koláčikom a zábava v tanci  a speve pokračovala. Deti si tento deň poriadne užili a domov si niesli balíčky plné sadkostí.
 

"Rozlúčka prípravkárov"

Prešiel rok a nadišiel čas rozlúčky prípravkárov, ktorí o chvíľu budú prechádzať po prvý raz bránami škôl. Naši prípravkári sa lúčili dňa 05.06.2019 so všetkými deťmi  a personálom MŠ, pre ktorých si pripravili krásny program. Všetkým zamestnancom sa poďakovali nielen básničkami a pesničkami, ale aj kvietkom. Aj prípravkári si niesli domov darčeky - fotoknihu a medailu, ktorou ich dekoroval zástupca starostu mestskej časti Košice - Západ. Na záver si deti pochutnali na torte, ktorú im upiekli naše tety kuchárky. Rozlúčka s budúcimi školákmi bola veľmi pekná a padla aj nejedna slzička... Budúcim našim školákom prajeme veľa úspechov v škole. 
 

Návšteva "K I N A" 

Dňa 04.06.2019 pri príležitosti MDD naša MŠ navštívila kino v OC - Galéria. Deti si v kine pozreli rozprávku "Mravčekovia". Najmä pre mladšie deti návšteva kina bola novým, silným a pekným zážitkom.  Určite na budúci rok návštevu kina zopakujeme...
 

"Ušká plné príbehov"

Aj tento rok sa naša MŠ škola zapojila do projektu "Ušká plné príbehov". Dňa 31.05.2019 sme privítali  krátkym programom dvoch hostí, ktorí deťom čítali rozprávku. Cieľom tohto projektu bol rozvoj predčitateľskej gramotnosti a zážitkového učenia. Na záver si spoločne zaspievali, či nakreslili obrázok. Okrem zážitku naša MŠ dostala aj od každého hosťa darček - knižku.
 

"Športová olympiáda" materských škôl v MČ Košice - Západ

Naša MŠ v zastúpení detí sa zúčastnila dňa 28.05.2019 na "Športovej olympiáde" v ZŠ Kežmarskej. Cieľom podujatia bolo priblížiť atmosféru súťaže olympijských hier. Deti súťažili v niekoľkých disciplínach a to: beh, beh cez prekážky, hod do daľky, skok do diaľky z miesta. Deti si odniesli nielen príemný zážitok, ale aj odmenu. 
 

"Motýlia záhrada"

V mesiaci máj od 07. - 27.05. 2019 mali možnosť všetky deti na každej triede pozorovať úžasnú premenu Babôčky Bodliakovej. Deti sledovali vývoj motýľa od húsenice, cez kuklu až po vyliahnutie prekrásneho motýľa.  Vďaka motýlej záhrady sme mali možnosť deťom ukázať fascinujúci svet prírody zblízka.
 

Vystúpenie detí pri OC - Galéria 

V piatok 17.05.2019 deti z našej MŠ vystupovali so svojím programom pred OC - Galéria na festivale Dni Terasy 2019. 
 

"Sokoliar" - aktivita

Dňa 17.05.2019 k nám zavítal "Sokoliar". Deti mali možnosť vidieť rôzne druhy dravých vtákov. Priamim pozorovaním a rozprávaním získavali o nich nové poznatky. Mali možnosť si ich nielen pohladkať ale i podržať na ruke. 
 

"Naša planéta" - aktivita

V dopoludňajších hodinách dňa 16.05.2019 sa naše deti hravou formou dozvedeli súvislosti medzi svojím konaním a životným prostredím. Deti si v aktivite posilňovali pocit zodpovednosti voči prírode. 
 

"Kvapka Krvi Terasy"

Dňa 16.05.2019 sa naše deti postarali o príjemnú atmosféru so svojím programom pri darovaní navzácnejšej tekutiny v Átrium klube na podujatí Kvapka Krvi Terasy. 
 

"Deň matiek"

Dňa 09.05.2019 sme v našej MŠ v poobedných hodinách oslávili sviatok "Deň matiek". Keďže nám v tento deň počasie neprialo akcia sa konala vo vnútorných priestoroch MŠ. Najrv vystúpili deti s programom pre mamičky po ktorom mamičkám z lásky darovali srdiečko. Následne program pokračoval ďalej  s Usmievankou na tému rodina. Na záver Usmievanka urobila diskotéku, kde sa zabávalo, tancovalo, rozdávali sa cukríky a balóny...
 

"Rodina" - aktivita

 
Dňa 07.05.2019  dopoludňajšia aktivita s názvom "Rodina"  deťom priblížila a poukázala peknými básničkami, pesničkami a divadielkom o rodine na to, že rodina je pre každého veľmi dôležitá, nenahraditeľná  a je základom šťastia pre každého z nás. 
 

"Veselý chodník"

 
Naša materská škola sa aj tento rok zúčastnila dňa 03.05.2019 akcie s názvom "Veselý chodník", ktorý je súčasťou osláv Dňa mesta Košice. Naše deti na Hlavnej ulici svojimi kresbami kriedou skrášlili oslavujúce mesto. Tento rok kreslili na tému "Pohľadnica z Košíc". 
 

Mláďatká - aktivita

 
V pondelok dňa 29.04.2019 sa všetky deti z MŠ stretli v 2. tiede na aktivite s názvom "Mláďatká". Deti poznávali rodinky zvierat, ktoré následne napodobňovali zvukom. Počítali vajíčka, ktoré zniesla sliepočka a kuriatka, ktoré sa z nich vyliahli. Zaspievali spoločne pesničku Na dvore. Pozreli si a upevnili poznatky vo videu na interaktívnej tabuli. 
 

Spracovanie materiálov - recyklácia

 
Dňa 24.04.2019 deti v 6. triede spracovávali materiály - recyklovali. Najprv sa oboznámili  čo je recyklácia. Spoločne si  vyrábali papier  zo starých novín. Pozreli si ako využiť staré slamky prežehlením horúcou žehličkou a  následne ich ďalšieho využitia. Deti potom v skupinách samostatne  recyklovali: Vytvárali strom pomocou otláčania  hubiek, pet fľiaš a vatových špiliek. Ďalšia skupina vytvárala náhrdelník z nastrihaných slamiek. Posledná skupina z vrchnákov z pet fliaš vytvárali slová. Za odmenu deti skákali na trampolíne.
 

Ekosystém v odlišnom podnebí

 
Dňa 24.04.2019 sa deti v 1. triede venovali porovnávaniu dvoch odlišných podnebí - les a púšť nielen pozeraním krátkych videí a obrázkov, ale i zážitkovým učením, kde si deti vyskúšali chodiť po pripravených chodníkoch. V lese chodili po  tráve, machu, drievkách, šiškách  a po kamiekoch. Na púšti si vyskúšali chodiť  po piesku a vode čo sa im veľmi páčilo. Získané poznatky využili v prácach, ktoré po aktivite deti vytvárali. Maľovali kamene - oázu, potôčik, so šišiek vyrábali stromy, palmu a strom vytvárali obmotávaním  vlny, vytvárali púšť a les lepením kožušiny, trávy, piesku a dokresľovaním. Na záver si zahrali hru "Les a púšť" a posilnili sa sušenými jablkami.
 

"Deň narcisov"

 
Ako každý rok aj tento rok sa naša materská škola zapojila do "Dňa narcisov". Vo štvrok 11.04.2019 sme si pripnutím narcisu vyjadrili spolupatričnosť s onkologickými pacientmi. Všetkým rodičom, ktorí prispeli "Ď A K U J E M E".
 

"Zdravý životný štýl" - aktivita

 
V utorok dňa 09.04.2019 sa všetky deti stretli na aktivite s názvom "Zdravý životný štýl". Deti poznávali a pomenovali potraviny, ktoré sú zdravé pre človeka, ale i tie ktoré máme všetci najradšej :-) (sladkosti), ale tie nám veľmi škodia. A keďže škodia aj zúbkam, deti ich poriane vyčistili. A aby sme boli ešte  zdravší  tak sme si na  záver  spoločne zacvičili.
 

"Priletel k nám motýlik" - aktivita 

 
Dňa 05.04.2019 si naša pani učiteľka pripravila pre všetky deti veľmi peknú ativitu s názvom "Priltel k nám motýlik". V tejto aktivite deti získali vedomosti o všetkých štádiách vývinu motýľa. Deti popritom poznávali a pomenovávali farby a počítali. Na záver im motýlik zaspieval a zatancoval. 
 

MIMI farma

 
Dňa 03.04.2019 do našej materskej školy zavítala MIMI farma. Deti získali veľa zaujímavých informácii o včelách medonosných, ktoré pozorovali v prenosnom úli. Ochutnali med, ktorý deťom veľmi chutil a zo včelieho vosku si vyrobili sviečku, ktorú si každé dieťa zobralo domov. Po včielkach nás už na školskom dvore čakali zvieratká, ktoré si deti mohli pohladkať. Najviac sa im páčili zajačiky, ale tešili sa aj z prepeličiek a kuriatok. 
 

Dramatizácia rozprávky a tvorivé dielne

 
V popoludňajších hodinách dňa 26.03.2019 všetky deti vystupovali na svojej triede s dramatizáciou rozprávky pre svojich rodičov. Po vystúpení si spoločne vyrábali a tvorili rôzne záložky do knihy. Takýmto príjemným popoludním v našej materskej škole sme potešili nielen deti, ale najmä rodičov.
 

Vystúpenie detí 

 
Dňa 21.03.2019 naše deti vystupovali v Átrium klube  pre Úniu nevidiacich a slabozrakých. Všetkých v sále potešili veľmi pekným ľudovým pásmom za ktoré si vyslúžili veľkú pochvalu a potlesk.
 

Depistážne psychologické vyšetrenie školskej spôsobilosti

 
Dňa 19.03.2019 sa v našej materskej škole konalo depistážne psychologické vyšetrenie školskej spôsobilosti v spolupráci s CPPPaP. Cieľom vyštrenia bolo zmapovať aktuálnu úroveň kognitívnych schopností a zručností, ktoré sú dôležité pre vstup do školy a predísť možným ťažkostiam a neúspechom v škole. O výsledku bol zákonný zástupca informovaný v osobnom rozhovore so zamestnancom CPPPaP.
 

"Maľovanie na sklo" - tvorivé dielne

 
Tvorivé dielne pokračovali aj v 5. a 6. triede, kde si v dňoch 13.-14. 03.2019 spoločne vytvárali obrázky maľovaním na sklo. Táto technika bola zaujímavá nielen pre deti. Spoločnými rukami dieťa - rodič vznikali krásne práce, ktoré si odniesli domov.
 

"Príchod jari" - divadelné predstavenie

 
Naše šikovné pani učiteľky si pre naše deti pripravili divadelné predstavenie s názvom "Príchod jari", ktoré deťom zahrali dňa 11.03.2019. Divadlo bolo o zvieratkách, ktoré si po zime museli najprv pekne poupratovať, aby si mohli zasadiť svoje obľúbené maškrty. Sliepočka si zasadila slnečnicu, zajko mrkvičku, prasiatka zemiaky a psíček svoju kostičku. Zvieratká sa vzorne starali, polievali a tešili sa na svoju úrodu. Keď im vyrástla, všetky zvieratká mali veľkú radosť okrem psíka... Aj naše deti vedeli, že kostička v zemi nenarastie a potešili psíka aspoň tým, že oni mu nejaké kostičky prinesú.
 

"Rozprávanie o knihách" - aktivita

 
Dňa 08.03.2019 sa konala aktivita na tému Marec mesiac kníh. Deti mali možnosť rozprávať o knihách, o tom kto píše knihy a kto do nich kreslí obrázky. Deťom bola predstavená kniha s názvom "Calvin nevie lietať". Hlavného hrdinu - vtáčika Calvina pani učiteľka pripla na magnetickú tabuľu. Deti k nemu pridávali jeho súrodencov a ich objavy - trávu, blato... Ukazovali ako vtáčiky lietajú a chceli naučiť lietať aj Calvina, keď zrazu prišla búrka. Pani učiteľka nad deťmi rozprestrela igelit, ktorý sa hýbal a vydával zvuky, čo sa deťom veľmi páčilo. Keď skončila búrka rozlúčili sa s Calvinom a popriali mu šťastný let.
 

Spolupráca so Základnou školou

Dňa 07.03.2019 naši prípravkári navštívili ZŠ na vyučovaní. Na hodine matematiky zapájala pani učiteľka aj naše deti, ktoré počítali od 1 do 10, spoločne sa zahrali Domino v ktorom nielen spočítavali, ale aj odpočítavali bodky. Na hodine čítania si vypočuli rozprávku, po ktorej pani učiteľka viedla s deťmi rozhovor. Naše deti si potom skúšali písať svoje meno na tabuľu a pomenovávali začiatočné písmeno. Našim deťom sa v škole veľmi páčilo, veď o chvíľu budú aj z nich prváci.
 

"Drotárstvo" - tvorivé dielne

 
Dňa 05. - 12.03.2019 sa v poobedných hodinách konali na triedach 1,2,3 a 4 tvorivé dielne s rodičmi - "Drotárstvo". Deti s pomocou rodičov si vyzdobili korálkami a tenkým drôtikom  vtáčika vyrobeného z drôtu. Táto práca si vyžadovala najmä trpezlivosť a sústredenosť čo sa neskôr ukázalo na hotových a krásne vyzdobených  vtáčikoch. Všetky deti si hrdo niesli svojich ručne vyrobených vtáčikov domov...
 

Sférické kino

 
Dňa 15.02.2019 prišlo do našej materskej školy "Sférické kino". Mladšie deti si vo sférickom kine pozreli rozprávku o zviertkách,  v ktorej sa dozvedeli a získali nové a zaujímavé poznatky  o zatmení slnka a hviezdnej sústave. Staršie deti sa pomocou rozprávky dostali do krajiny večného snehu a ľadu, v ktorej sa skvelo pozorujú hviezdy a planéty...
 

K A R N E V A L

 
Dňa 13.02.2019 sa po celý deň v našej materskej škole niesla hudba a veselá nálada. Všetky deti, ale aj pani učiteľky dnes prišli v maskách. Mali sme tu princezné, čarodejnice, nechýbali rôzne zvieratká, ale i iné rozprávkové bytosti. Deti sa celý deň zabávali, tancovali, spievali, hrali rôzne hry... Karneval nám spestrili  naše pani kuchárky, ktoré nám pripravili výborné šišky. Posilnený sme v zábave pokračovali...
 

Skríningové meranie očí

 
Prostredníctvom programu Zdravé oči už v škôlke nám Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska prišli dňa 05.02.2019 vyšetriť zrakové parametre u detí. Skríningové meranie binokulárnym autorefraktometrom Plusoptix realizovali zrakoví terapeuti. Toto meranie dokáže s vysokou mierou spoľahlivosti odhaliť existujúce alebo začínajúce vývinové poruchy zraku. Každé dieťa po vyšetrení dostalo potvrdenie o meraní a záver, či je u dieťaťa odporúčané komplexné vyšetrenie u detského očného lekára. 
 

"Moja najkrajšia rozprávka"

 
Dňa 31.01.2019 sa naša materská škola premenila na divadlo. Každá trieda si pripravila dramatizáciu rozprávky, ktorú predviedla pred osatnými deťmi. Videli sme rozprávku "Ťahal dedko repku; Domček, domček, kto v tebe býva; Ako išlo vajce na vandrovku; Stratený bocian... Deti mali nielen zážitok, ale aj veľkú radosť nielen z  pozerania ale aj zo svojich hereckých úloh.
 

"Pomáhame vtáčikom v zime"

 
Dňa 30.01.2019 deti na každej triede pripravovali vtáčikom potravu. Pozorovali topenie masla, do ktorého potom primiešali rôzne semienka a touto zmesou naplnili umelohmotné poháriky a pozorovali tuhnutie. Keď zmes stuhla deti vlastnoručne urobené krmivo zobrali von a zavesili na stromy na školskom dvore. Pozorovali vtáčikov ako postupne prilietávali ku krmivu. Deti mali z toho veľkú radosť, že pomáhajú vtáčikom.
 

"Pomoc zvieratkám v zime" - aktivita

 
Dňa 29.01.2019 sa konala v našej MŠ v dopoludňajších hodinách aktivita pre všetky deti s názvom "Pomoc zvieratkám v zime". Hneď na začiatku prišiel k deťom snehuliak, ktorého privítali s veľkou radosťou a nadšením. Po krátkom rozhovore o zime deti sluchom poznávali spev vtákov....Prileteli k nám  vrabce a sýkorky. Deti im zaspievali pesničku "Čížiček..."  a vtáčiky nakŕmili. Deti sa dozvedeli aj to, že aj zvieratkám v lese sa v zime pomáha a spolu sme si zatancovali na peničku "Zajačik". Nakoniec sme sa so snehuliačikom rozlúčili, pretože sa nám už začal  v triede trošku topiť...
 

"Vianočné sviatky" - aktivita

 
Dňa 10.12. 2018 si pani učiteľka z 5. triedy pripravila aktivitu pre všetky deti s názvom "Vianočné sviatky". Touto aktivitou deťom hravou formou priblížila blížiace sa vianočné sviatky. Deti  zapájala do aktivity rôznymi otázkami, vyhľadávaním obrázkov, ale aj spevom a básničkami. 
 

Vianočné vystúpenie detí a tvorivé dielne 

 
Dňa 06.12.2018 o 16:00 hod. sme privítali v našej MŠ  všetkých rodičov na triedach. Každá trieda mala pripravený program  a deti sa už nevedeli dočkať kedy ho odvystupujú pred svojimi rodičmi. Po vystúpení všetci prešli k stolom, kde mali pripravené maketky a rodičia spoločne s deťmi  mohli začať vyrábať a tvoriť. Na triedach si vyrábali Mikulášske čižmy, vianočné stromčeky... Deti si v tento deň niesli domov aj sladkú odmenu - Mikulášsky balíček.
 

Divadelné predstavenie - "Zvieratká v zime"

 
Dňa 06.12.2018 naše pani učiteľky zahrali deťom divadielko o malom medvedíkovi, ktorého rodičia nechali na chvíľku samého doma. Medvedík sa chcel hrať a tak si hľadal vonku kamarátov a postupne sa zoznamoval aj so zimou. Bola to veľmi pekná rozprávka pre deti, ktorá bola plná hudby, tanca, ale aj poučenia.
 

Tešíme sa z nových hračiek, vystúpenie detí 

 
Dňa 05.12.2018 ráno po príchode detí do tried na nich čakalo pod vianočným stromčekom prekvapenie - nové hračky, ktoré si deti spoločne otvorili. Deti sa tešili novej magnetickej skladačke, mozaike, novým bábikam a chlapci novým autíčkam. To bolo radosti a plno hier ...
V tento deň aj naši prípravkári vystúpili s krásnym programom pre všetky deti z našej MŠ v krojoch a potešili nás a naladili na blížiace sa vianočné sviatky.
 

Mobilné planetárium

 
V dňoch 27.11. a 28.11.2018 do našej materskej školy zavítalo mobilné planetárium v ktorom sa deti formou rozprávky dozvedeli o striedaní ročných období, prečo sa na Zemi strieda deň s nocou a ako sa volajú fázy Mesiaca. Deti hravou a zábavnou formou nadobudli nové pre nich veľmi zaujímavé poznatky. Pri projekcii deti ležali, čím zážitok z projekcie si ečte viac umocnili.
 
 

 

Aktivita - Jeseň

 
Dňa 16.11.2018 našu materskú školu navštívil ježko. Deti pomohli ježkovi nazbierať zásoby na zimu, ktoré pomenovali a počítali. Zbierali listy a triedili ich podľa farieb. Zarecitovali si básničku o hruške, zaspievali pesničku o jabĺčku a na záver im ježko porozprával rozprávku. Deti aktivita zaujala, ale ich aj veľa naučila...
 
 

 

Vyrábali sme šarkanov a tekvičky

 
Dňa 12.11.2018 sa v  našej materskej škole od rána tvorilo, strihalo, lepilo, kreslilo, maľovalo... Deti využili svoju fantáziu a kreativitu a  pod ich šikovnými  rukami  vychádzali krásne práce v podobe tekvičiek a šarkanov. 
 

 

Tvorivé dielne - hrnčiarstvo a tkáčstvo

 
Začiatkom mesiaca november sa v každej triede postupne konali tvorivé dielne, ktoré sa niesli v téme tradičných remesiel. Deti sa najprv pomocou prezentácie oboznámili s remeslom, ktoré si napokon spoločne so svojimi rodičmi vyskúšali:
Hrnčiarstvo - si vyskúšali deti z II.,III. a IV. triedy a domov si odniesli veľmi pekné vyrobené "hrnčeky". 
Tkáčstvo - si vyskúšali deti z I.,V. a VI. triedy a domov si odniesli vlastnoručne tkaný "koberček".
 
 

 

Piekli sme si koláč z jesených plodov

 
Dňa 05.11.2018 si deti na každej triede upiekli koláč z jesenných plodov na ktorý sa od začiatku veľmi tešili. Počas jeho prípravy deti získavali nové vedomosti o výrobe niektorých surovín potrebných na prípravu koláča  a suroviny pomenovávali.  Deti  miešali  cesto a ukladali naň  ovocie (slivky, jablká). V tento deň celá materská škola rozvoniavala upečenými koláčmi, ktoré chutili všetkým deťom...
 
 

 

Bublinková show

 
Dňa 11.10.2018 prišiel do našej materskej školy Tomík so svojou bublinkovou show. Deti Tomíka privítali na školskom dvore, kde im Tomík na choduliach najprv zažongloval a potom predviedol krásne kreácie z mydlových bublín od miniatúrnych až po megabubliny. Bubliny ponúkali deťom priestor pre zážitkové učenie, podporovali hravosť a fantáziu. Množstvo malých a veľkých bublín vyčarovalo každému dieťaťu úsmev na tvári. Po bublinkovej show na školskom dvore  sa deti presunuli do triedy, kde Tomík pokračoval vo svojej show a každé dieťa zalial do veľkej bubliny. Na záver vyrobil pre každé dieťa darček z balóna - kvietok, srdiečko, zvieratká ... To bol naozaj krásny deň plný prekvapení a zážitkov.
 
 
 

 

Turistická vychádzka so športovým zameraním

 
Dňa 25.09.2018 sa naša celá materská škola vybrala na turistickú vychádzku do okolia sídliska. Počas vychádzky deti pozorovali zmeny v  prírode. Súčasťou turistickej vychádzky boli športové hry. Deti súťažili v rôznych disciplínach ako napr. beh pomedzi prírodné prekážky, slalom pomedzi kužele a pod. Všetky deti boli v ten deň víťazi a za odmenu sa posilnili keksíkom a džúsikom. Šťastní, ale aj trošku unavení sme sa vrátili späť do našej materskej školy.

Európsky deň mobility 

 

Dňa 21.09.2018 sa deti z V. triedy zúčastnili "Výstavy alternatívnych dopravných prostriedkov" pri OC - Galéria, ktorá sa konala v rámci Európskeho týždňa mobility. Deti mali možnosť vidieť elektromobily, elektrobicykle, segway, elektrokolobežky, bikesharing, šliapacie káry, tall bike, E - koliesko. Súčasťou výstavy boli tvorivé dielne, kde si naše šikovné deti vyrobili náramky, vyfarbovali obrázky, ktoré lepili na kartičky a na záver si zaskákali v skákacom hrade.

 

Zapojenie sa do verejnej zbierky: "Biela pastelka"

 
Dňa 21.09.2018 sa konala verejná zbierka Biela pastelka po celom Slovensku na podporu nevidiacich ľudí. Do tejto zbierky sa zapojila aj naša materská škola. Veríme, že aj my sme týmto prispeli na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. 

Kontakt

Materská škola - Zuzkin park 2

zuzkinparkms2@gmail.com (aktuálna emailová adresa MŠ)

Zuzkin park 2
Košice
040 11
ICO 35559438
DIC 202 179 4676

055/6431327 - MS
055/6436183 - SJ

Vyhľadávanie

Vytvorila Michala Hvizdošová